Logo Obozu Naukowego

FAQ

Do kiedy należy opłacić udział w Obozie?

Zaliczkę w wysokości 900 zł należy wpłacić w ciągu 3 dni roboczych od daty rejestracji (w przypadku udziału jednego uczestnika: w dwóch turnusach Obozu – 1800 zł), natomiast pozostałą część opłaty należy uregulować do 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej (tj. pierwszego zarezerwowanego turnusu). W przypadku rejestracji na Obóz w terminie krótszym niż 30 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej, całą opłatę należy uregulować w ciągu 3 dni roboczych od rejestracji.

Co zrobić, gdy na warsztacie w którym chciałbym uczestniczyć nie ma już wolnych miejsc?

W tej sytuacji wybierz inny warsztat lub zaznacz, że nie wybierasz żadnego warsztatu, a w polu dotyczącym listy rezerwowej zaznacz warsztat w którym chciałbyś uczestniczyć w pierwszej kolejności. Jeśli miejsce na wskazanym warsztacie się zwolni, skontaktujemy się z Tobą.

Co zrobić, jeśli w formularzu rejestracyjnym popełniłem błąd?

Wystarczy skontaktować się z nami mailowo (e-mail: kontakt@oboznaukowy.edu.pl) i poinformować czego dotyczy zmiana.

Czy mogę dwukrotnie wypełnić formularz rejestracyjny?

Nie, formularz rejestracyjny można wypełnić tylko raz (daną identyfikującą jest PESEL). Jeśli chcesz  kolejny raz wypełnić formularz, skontaktuj się z nami mailowo (e-mail: kontakt@oboznaukowy.edu.pl).

Czy jest mozliwość korzystania ze specjalnej diety?

Tak, ale wszystkie diety przygotowywane indywidualnie w Ośrodku są płatne dodatkowo - 100 zł za turnus. Opłaty naliczane są za diety wegańskie, bezglutenowe, bezlaktozowe/bezmleczne, cukrzycowe oraz za wszystkie alergie (wykluczenia) na przynajmniej jeden produkt. Bezpłatna jest dieta wegetariańska. Wybraną opcję diety nalezy zaznaczyć w odpowiednim polu w formularzu zgłoszeniowym. Dodatkowa opłata zostanie dodana do pełnej opłaty za Obóz.

Jak wygląda dzień zmiany turnusów, w przypadku uczestników pozostających na kolejny turnus?

Osoby pozostające na kolejny turnus, w dniu zmiany turnusów maja zapewnione pełne wyzywienie (śniadanie, obiad, kolację) oraz pozostają na terenie ośrodka pod opieką wychowawców. Tego dnia kadra organizuje dla młodziezy zajęcia sportowe i rekreacyjne.

Co obejmuje cena Obozu?

Cena Obozu obejmuje:

  • 6 noclegów w pokojach wieloosobowych z łazienkami (3, 4, 5, 6-osobowych) w Ośrodku Wypoczynkowym Gwarek w Pięknej Górze;
  • całodzienne wyzywienie (śniadanie, obiad, kolacja) – turnus rozpoczyna się kolacją, a kończy śniadaniem. W przypadku uczestników pozostających na kolejny turnus, w dniu zmiany turnusów zapewniony zostanie obiad;
  • udział w wybranych warsztatach naukowych (20 godzin - 25 jednostek lekcyjnych w ciągu 5 dni zajęć);
  • udział w wykładach, zajęciach rekreacyjno-sportowych i integracyjnych przewidzianych w programie Obozu;
  • ubezpieczenie NNW;
  • opiekę wykwalifikowanych wychowawców;

Czy aby uczestniczyć w Obozie konieczny jest paszport covidowy?

Nie, do uczestnictwa w Obozie nie jest wymagany paszport covidowy, ale uczestnik musi być zdrowy. Na Obóz nie przyjmiemy osób z objawami jakiejkolwiek choroby.

Czy można dokonać rejestracji na Obóz na Indywidualnym Koncie Obozowicza?

Nie, zarejestrować się na Obóz można jedynie wypełniając formularz rejestracyjny.

Jakie są mozliwości transportu na Obóz?

Osoby które nie mają możliwości samodzielnego dojazdu i powrotu z Obozu, mogą skorzystać z transportu autokarowego, zapewnianego przez Organizatora, w obie strony (na trasie Warszawa – Piękna Góra – Warszawa), za dodatkową opłatą w wysokości 200 zł od osoby, lub w jedną stronę (na trasie Warszawa – Piękna Góra lub Piękna Góra – Warszawa) za dodatkową opłatą w wysokości 100 zł od osoby.

W przypadku korzystania z transportu zorganizowanego wyjazd planowany jest w pierwszym dniu każdego turnusu (14 i 20 stycznia 2024 r.) o godzinie 14.30 (zbiórka o godz. 14.00) na parkingu w okolicach Obelisku Granitowego (od strony Metra Centrum) na Placu Defilad w Warszawie. Powrót grupy planowany jest ostatniego dnia turnusu (20 i 26 stycznia 2024 r.) na godzinę ok. 13.30 na parking w okolicach Obelisku Granitowego (od strony Metra Centrum) na Placu Defilad w Warszawie.

Osoby niezainteresowane transportem zorganizowanym przez Organizatora zobowiązane są dotrzeć do ośrodka we własnym zakresie, między godziną 17.30 a 18.30 pierwszego dnia wybranego turnusu Obozu oraz wyjechać ostatniego dnia turnusu w godz. 9.30 – 10.30.

Jakie dokumenty uczestnicy muszą zabrać ze sobą na Obóz?

Uczestnicy muszą zabrać ze sobą na Obóz podpisane dokumenty:

  • Kartę kwalifikacyjną/karty kwalifikacyjne uczestnika wypoczynku,
  • Regulamin Akademickiego Obozu Naukowego,
  • Zgodę rodziców/opiekunów na podejmowanie decyzji związanych z leczeniem dziecka i podawanie leków,
  • Obowiązki informacyjne w związku z przetwarzaniem danych osobowych (Zgody na przetwarzanie danych osobowych).

Niepełnoletnie osoby, które będą samodzielnie, bez opieki rodzica/prawnego opiekuna opuszczały ośrodek wypoczynkowy (w przypadku osób korzystających z transportu własnego) lub miejsce przyjazdu autokaru (w przypadku osób korzystających z transportu zorganizowanego), mają obowiązek posiadać przy sobie podpisane przez rodzica/opiekunka prawnego OŚWIADCZENIE nr 3 ws. samodzielnego powrotu do domu uczestnika, zawarte w Dokumentach Obozowicza.

Wszystkie dokumenty generują się na Indywidualnym Koncie Obozowicza. Wzory dokumentów są również dostępne na stronie https://zima.oboznaukowy.edu.pl/dokumenty.