Logo Obozu Naukowego

Zespół

Koordynatorki AON

Małgorzata Kołoda
Koordynatorka projektu
Z wykształcenia pedagog, artysta plastyk i PR-owiec. Zawodowo związana z obszarem nauki i szkolnictwa wyższego pracując przez kilka lat w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a następnie realizując się w obszarze edukacji w organizacjach pozarządowych jako Prezes Fundacji INCEPTIO i koordynatorka projektów w Stowarzyszeniu Klatrat. W tworzenie i rozwój Obozu Naukowego jest zaangażowana od jego początków, czyli od 2010 roku. Prywatnie pasjonatka jogi oraz zdrowego stylu życia i podróży.
Monika Majewska-Dębowska
Koordynatorka ds. obsługi klientów
Z wykształcenia politolog, PR-owiec i specjalista ds. zarzadzania projektami. Doświadczenie zawodowe zdobywała w urzędach administracji rządowej, gdzie zajmowała się promocją nauki oraz Funduszy Europejskich. Z Obozem Naukowym związana od 2013 roku. Prywatnie miłośniczka musicali i gier planszowych.

Koordynatorki merytoryczne

Paulina Kruk-Fura
Koordynatorka nauk ścisłych, technicznych, informatycznych i astronomii
Z wykształcenia fizyk z dyplomem magistra inżyniera Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, ze specjalnością Materiały i Nanostruktury oraz Ekologiczne Źródła Energii. Obecnie kontynuuje studia doktoranckie na tym samym wydziale. Z zamiłowania… też fizyk, ukierunkowany na fizykę ciała stałego, ale również artysta plastyk, ze szczególnym upodobaniem rysunku. W życiu, w którym stara się połączyć naukę z pracą, zawsze chce znaleźć czas na swoją pasję, dobrą książkę fantasy lub popularnonaukową, czy aktywny pobyt na łonie natury.
Zuzanna Przekop
Koordynatorka nauk medycznych i biologicznych
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z tytułem doktora nauk o zdrowiu i nauk medycznych, pasjonatka dietetyki klinicznej oraz absolwentka kierunku MBA – Innowacje i Analiza Danych. Inicjatorka i realizatorka konferencji oraz kampanii społecznej Żywienie bez granic. Propagatorka współpracy nauki i biznesu, head of R&D w Holi, pierwszej w Polsce cyfrowej klinice leczenia otyłości i nadwagi, współzałożycielka firmy zajmującej się tworzeniem rozwiązań z β-glukanem pozyskiwanym z owsa. Finalistka jednego z najważniejszych w Europie konkursu dla startupów SingularityU Poland Global Impact Challenge. Prywatnie pasjonatka jazdy konnej. Wolne chwile spędza na sali, gdzie poznaje tajniki sztuki baletowej.

Kierownik Obozu

Jakub Jurkiewicz
Kierownik Obozu
Ukończył matematykę na UKSW. Od lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, zarówno na wyjazdach (lato i zima), jak i w ciągu roku szkolnego. Zakres prowadzonych przez niego zajęć i szkoleń jest szeroki bo od nauki programowania po naukę pływania, czy jazdę na snowboardzie. Prowadzi własną firmę, której głównym profilem jest administracja i tworzenie stron internetowych. Lubi aktywnie spędzać czas, ultramaratony czy Crossfit nie są mu obce ;)

Kadra

Natalia Kamińska
Prowadząca warsztaty i wychowawca
Studentka chemii i marketingu. Edukator, popularyzator nauki. Przez 4 lata - edukator Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczestniczyła w tworzeniu scenariuszy zajęć, materiałów edukacyjnych, współtworzyła eventy (m.in Wieczory dla Dorosłych, Piknik Naukowy, Festiwal Nauki, Dni Mózgu SWPS) oraz prowadziła zajęcia z zakresu chemii, fizyki, biologii i robotyki dla klas szkoły podstawowej, liceum i technikum. Aktualnie - marketing junior specialist w firmie związanej z rynkiem weterynaryjnym. Hobbistycznie - pomaga uczniom w chemii i języku polskim. Miłośniczka psów, pasjonatka siłowni. Kocha kryminalne historie i horrory. Ostatnio odkryła nowe hobby - podróże.
Piotr Łubis
Prowadzący warsztaty i wychowawca
Studiował astronomię na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie był nauczycielem fizyki w X LO i XIV LO w Warszawie. Pracował przy pisaniu szkolnych podręczników. Działa w Klubie Astronomicznym Almukantarat, gdzie od niemal 10 lat prowadzi zajęcia o tematyce astronomicznej dla młodzieży. Interesują go geometria sferyczna oraz programowanie. Dodatkowo lubi spędzać wolny czas grając w papierowe RPG lub czytając książki historyczne. Aktualnie pracuje w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.
Maria Noszczyk
Prowadząca warsztaty i wychowawca
Studenta finalnego roku medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W ramach programu Erasmus + spędziła dwa lata na estońskiej uczelni (university of life science) w Tartu, gdzie zdobyła dużo dodatkowej wiedzy niezbędnej do bycia lekarzem weterynarii. Spędza czas na poszerzaniu świadomości w zakresie dobrostanu i behawioru zwierząt. W wolnych chwilach lubi tańczyć hinduski taniec Bhangra.
Klaudia Pachulska
Prowadząca warsztaty i wychowawca
Magister inżynier fizyki technicznej o specjalności Materiały i Nanostruktury Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Aktualnie doktorantka Szkoły Doktorskiej Politechniki Warszawskiej. W swoich badaniach koncentruje się wokół rozwoju bezpiecznych ogniw litowo-jonowych w szczególności, otrzymuje i bada nowe materiały do zastosowania w tych akumulatorach. Poza pracą naukową swój analityczny umysł ćwiczy, oddając się sztuce układania kostek Rubika i puzzli. W wolnym czasie czyta książki, najchętniej kryminały medyczne i fantasy oraz tańczy z ogniem.

Nauki ścisłe

Rafał Pyżalski
Prowadzący warsztaty i wychowawca
Student czwartego roku na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, na specjalności Elektronika i Informatyka w Medycynie. Przewodniczący Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Od dziecka zapalony pasjonat fizyki. Na co dzień uczy licealistów programowania i spełnia się w organizacjach studenckich.

Nauki ścisłe

Informatyka

Kornel Sacharczuk
Prowadzący warsztaty i wychowawca
Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Obecnie doktorant w zakładzie Katalizy i Chemii Metaloorganicznej PW. Jego specjalnością są nanomateriały i zjawiska fotokatalizy na nich, a także molekularne magnetyki. Przez 4 lata prowadził warsztaty dla młodzieży (w wieku 10-16 lat) i efektowne pokazy w Chemicznym Kole Naukowym Flogiston, gdzie zyskał miano "mistrza wybuchów". W wolnym czasie zajmuje się elektroniką i konstruowaniem wszelakich urządzeń. Jest fanem starych, klasycznych aut.
Paweł Wysocki
Prowadzący warsztaty i wychowawca
Z wykształcenia mgr inż. fizyki, ze specjalnością fizyka komputerowa oraz fizyka i technika jądrowa. Na co dzień zajmuje się popularyzacją nauki oraz prowadzeniem warsztatów z fizyki, programowania, modelowania i druku 3D oraz konstruowania robotów. Pasjonat fizyki ze szczególnym naciskiem na wpływ promieniowania jonizującego na komórki. Ponadto interesuje się dietetyką sportową oraz programowaniem treningu siłowego. W wolnym czasie całkowicie poświęca się siłowni, biegom OCR, w trakcie których lubi słuchać rapu.