Logo Obozu Naukowego

Program Obozu

Program Obozu

Cena za Obóz obejmuje:

 • 6 noclegów w pokojach wieloosobowych z łazienkami (3, 4, 5, 6-osobowych) w Ośrodku Wypoczynkowym Gwarek w Pięknej Górze;
 • całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) – turnus rozpoczyna się kolacją, a kończy śniadaniem. W przypadku uczestników pozostających na kolejny turnus, w dniu zmiany turnusów zapewniony zostanie obiad;
 • udział w wybranych warsztatach naukowych (20 godzin - 25 jednostek lekcyjnych w ciągu 5 dni zajęć);
 • udział w wykładach, zajęciach rekreacyjno-sportowych i integracyjnych;
 • ubezpieczenie NNW;
 • opiekę wykwalifikowanych wychowawców.

Warsztaty naukowe

W trakcie pojedynczego turnusu Akademickiego Obozu Naukowego każdy uczestnik bierze udział w jednym wybranym cyklu warsztatów naukowych. Każdy cykl warsztatów trwa 20 godzin (25 jednostek lekcyjnych w ciągu 5 dni zajęć). Każdy warsztat posiada starannie opracowany program zajęć, z którym można zapoznać się na stronie.

Zajęcia odbywają się przeważnie w godzinach porannych, a także popołudniami.

Zajęcia popołudniowe i wieczorne

Poza warsztatami naukowymi, na uczestników Obozu czeka wiele atrakcyjnych zajęć m.in. wykłady popularno-naukowe, zajęcia sportowe takie jak nordic walking, lodowisko, piłka nożna, granie w planszówki, czy różnego typu zajęcia integracyjne np. ognisko i dyskoteka.

Zakwaterowanie

Uczestnicy Obozu zakwaterowani są w pokojach wieloosobowych z łazienkami (3, 4, 5, 6-osobowych) w Ośrodku Wypoczynkowym Gwarek w Pięknej Górze. Część pokoi posiada balkon z widokiem na jezioro Tajty. Wszystkie położone są w bliskim sąsiedztwie lasu i prywatnej plaży.

Wyżywienie

Na uczestników Obozu czekają 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad z deserem/podwieczorkiem, kolacja). Wychodząc naprzeciw specjalnym potrzebom żywieniowym uczestników, istnieje możliwość dostosowania menu do specjalnych wymagań dietetycznych.

Wszystkie diety przygotowywane indywidualnie w Ośrodku są płatne dodatkowo - 100 zł za turnus. Opłaty naliczane są za diety wegańskie, bezglutenowe, bezlaktozowe/bezmleczne, cukrzycowe oraz za wszystkie alergie (wykluczenia) na przynajmniej jeden produkt. Dieta wegetariańska jest bezpłatna. Wybraną opcję diety należy zaznaczyć w odpowiednim polu w formularzu zgłoszeniowym.

Na terenie Ośrodka znajduje się sklepik w którym dodatkowo można kupić słodycze i napoje.

Transport

Osoby które nie mają możliwości samodzielnego dojazdu i powrotu z Obozu, mogą skorzystać z transportu autokarowego, zapewnianego przez Organizatora, w obie strony (na trasie Warszawa – Piękna Góra – Warszawa), za dodatkową opłatą w wysokości 200 zł od osoby, lub w jedną stronę (na trasie Warszawa – Piękna Góra lub Piękna Góra – Warszawa) za dodatkową opłatą w wysokości 100 zł od osoby.

W przypadku korzystania z transportu zorganizowanego wyjazd planowany jest w pierwszym dniu każdego turnusu (14, 20 stycznia 2024 r.) o godzinie 14.30 (zbiórka o godz. 14.00) na parkingu w okolicach Obelisku Granitowego (od strony Metra Centrum) na Placu Defilad w Warszawie. Powrót grupy planowany jest ostatniego dnia turnusu (20, 26 stycznia 2024 r.) na godzinę ok. 13.30 na parking w okolicach Obelisku Granitowego (od strony Metra Centrum) na Placu Defilad w Warszawie.

Osoby niezainteresowane transportem zorganizowanym przez Organizatora zobowiązane są dotrzeć do ośrodka we własnym zakresie, między godziną 17.30 a 18.30 pierwszego dnia wybranego turnusu Obozu oraz wyjechać ostatniego dnia turnusu w godz. 9.30 – 10.30.

Przykładowy dzień Akademickiego Obozu Naukowego

8.00 – pobudka i poranna toaleta
9.30 – 10.00 – śniadanie
10.00 – 14.00 – warsztaty naukowe/zajęcia rekreacyjno-sportowe (w zależności od programu danej grupy w czasie turnusu)
14.30 – 15.00 – obiad
15.00 – 15.30/16.00 – cisza poobiednia
15.30 – 19.30 – zajęcia rekreacyjno-sportowe/warsztaty naukowe (w zależności od programu danej grupy w czasie turnusu)
19.30 – 20.00 – kolacja
20.00 – 21.00 – wykłady popularno-naukowe/ognisko z pieczeniem kiełbasek/zajęcia integracyjne
21.00 – 22.00 – dyskoteka/toaleta wieczorna
22.00/23.00 – 8.00 – cisza nocna

Co zabrać na Obóz?

 • podpisane Dokumenty Obozowicza,
 • ręcznik kąpielowy, przybory toaletowe: szczoteczka do zębów, szampon, mydło, pasta do zębów,
 • zestaw ubrań na każdą pogodę,
 • obuwie i strój sportowy,
 • sprzęt wymagany na warsztaty (zgodnie z opisem w programie wybranego warsztatu, np. laptop).

Zdrowie uczeczników

Prosimy, aby wszystkie uwagi dotyczące zdrowia dziecka zostały przekazane w formularzu rejestracyjnym, na podstawie którego wygenerowana zostanie karta kwalifikacyjna. Jeżeli dziecko przyjmuje stałe leki, prosimy o spakowanie ich wraz z opisem: imię i nazwisko dziecka, dawkowanie leku oraz wyrażenie zgody na podawanie dziecku przez kadrę wypoczynku, zawartą w Dokumentach Obozowicza.

Socialmedia

https://www.facebook.com/AkademickiObozNaukowy
https://www.instagram.com/akademicki_oboz_naukowy/